вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Trwałe płoty drewniane

Nieodpowiednio zabezpieczone ogrodzenia drewniane ekspresowo się zużywają i mogą bezpowrotnie stracić swój pierwotny czar i własności. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot powinno się poznać typy pielęgnacji oraz konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Wszystkie prace konserwujące płot z drewna należy rozpocząć od dokładnego i starannego przygotowania towaru na płot, albowiem od tego uzależniony jest rezultat finalny własnych robót. Przed zastosowaniem produktów do ochrony i dekoracji płotów z drzewa kluczowe jest oszacowanie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu fachowego, który chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robalami. Gdy zabezpieczymy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, należy nanosić kolejne preparaty, które ochronią je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli pragniemy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego płotu, powinniśmy użyć achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni płot od środka, lecz nie wytworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Konserwowane w ów sposób płot zostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej protekcji ogrodzenia, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu maskuje ogrodzenie przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać ażeby ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba poświęcić im mnóstwo uwagi i opieki.

Całkowicie inaczej jest w wypadku ogrodzeń z pcv. Ów wariant ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na warunki atmosferyczne przez co nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają również biokorozji dlatego dogadzają swoim posiadaczom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий